Centrum voor Postacademisch Juridisch Onderwijs
Zoek in de site...

Programma Opleiding Data Science en Gegevensbescherming 2022/2023

<< Terug naar de cursuspagina

Data: 15 december 2022, 17 januari, 9 februari, 7 maart, 30 maart en 4 april 2023

Dag 1: Artificial Intelligence - 15 december 2022 (6 uur)

09.15 - 09.45 uur: Ontvangst en registratie

09.45 - 10.15 uur: Inleiding
Docent: mr. Friederike van der Jagt, advocaat Hunter Legal en Fellow Onderzoekcentrum Onderneming & Recht, Radboud Universiteit, tevens hoofddocent van de opleiding

10.15 - 11.15 uur: Inleiding Artificial Intelligence
Docent: prof. dr. ir. Arjen de Vries, hoogleraar Information Retrieval, Radboud Universiteit

11.15 - 11.30 uur: Pauze

11.30 - 13.00 uur: Vervolg

13.00 - 13.45 uur: Lunch

13.45 - 15.15 uur: Juridische aspecten van Artificial Intelligence
Docent: mr. Martijn Loth, advocaat Taylor Wessing

15.15 - 15.30 uur: Pauze

15.30 - 17.00 uur: Vervolg

Dag 2: Privacy by design – 17 januari 2023 (6 uur)

09.15 - 09.45 uur: Ontvangst en registratie

09.45 - 11.15 uur: Inleiding digital security en privacy design strategies 
Docent: Dr. Jaap-Henk Hoepman, universitair hoofddocent Radboud Universiteit en Rijksuniversiteit Groningen, tevens hoofddocent van deze opleiding

11.15 - 11.30 uur: Pauze

11.30 - 13.00 uur: Vervolg

13.00 - 13.45 uur: Lunch

13.45 - 15.15 uur: Privacy by design in de praktijk, in identity management
en medisch onderzoek via IRMA en PEP 
Docent: Dr. Jean Popma, Project Manager Applied Security Research, iCIS, Radboud Universiteit

15.15 - 15.30 uur: Pauze

15.30 - 17.00 uur: Vervolg

Dag 3: Juridische aspecten– 9 februari 2023 (6 uur)

09.15 - 09.45 uur: Ontvangst en registratie

09.45 - 11.15 uur: IT aanbestedingen met bijzondere aandacht voor privacy- en beveiligingsaspecten
Docenten: mr. Louis Jonker, advocaat Van Doorne en mr. Philip Juttmann, advocaat Van Doorne

11.15 - 11.30 uur: Pauze

11.30 - 13.00 uur: Vervolg

13.00 - 13.45 uur: Lunch

13.45 - 15.15 uur: Juridisch kader beveiliging persoonsgegevens: wat regel je contractueel (met aandacht voor aansprakelijkheid en audits), incl. aandacht voor vendor management 
Docent: mr. Peter van Schelven, Juridisch adviseur BIJ PETER - Wet & Recht

15.15 - 15.30 uur: Pauze

15.30 - 17.00 uur: Vervolg

Dag 4: Verantwoord datagebruik – 7 maart 2023 (6 uur)

09.15 - 09.45 uur: Ontvangst en registratie

09.45 - 11.45 uur: Dataethiek in praktijk
Docent: Piek Visser-Knijff, data-ethicus Filosofie in Actie

11.45 - 12.00 uur: Pauze

12.00 - 13.00 uur: Privacy & security awareness
Docent: mr. Marie-José Bonthuis, Senior Privacy Professional Privacy 1

13.00 - 13.45 uur: Lunch

13.45 - 14.45 uur: Vervolg

14.45 - 15.00 uur: Pauze

15.00 - 17.00 uur: Ontwikkelingen rondom gebruik van data en systemen
Docent: mr. dr. Arnold Roosendaal, directeur Privacy Company

Dag 5: Beveiliging van persoonsgegevens – 30 maart 2023 (6 uur)

09.15 - 09.45 uur: Ontvangst en registratie

09.45 - 10.45 uur: Juridisch kader beveiliging persoonsgegevens: meldplicht datalekken o.g.v. AVG en Wbni
Docent: mr. Friederike van der Jagt, voornoemd

10.45 - 11.00 uur: Pauze

11.00 - 12.00 uur: Meldplicht datalekken in de praktijk: hoe gaat de AP om met meldingen? 
Docent: Özlem Sehirli-Kaya, hoofd afdeling Eerstelijns Onderzoek Autoriteit Persoonsgegevens

12.00 - 12.45 uur: Lunch

12.45 - 14.45 uur: Het National Cyber Security Centre in praktijk met een focus op de Wbni
Docenten: Koen Sandbrink, adviseur cybersecurity National Cyber Security Centre en mede collega (naam volgt zo spoedig mogelijk)

14.45 - 15.00 uur: Pauze

15.00 - 17.00 uur: Forensisch onderzoek computersystemen in de praktijk
Docent: mr. Ivo van Schelven, Head of Legal Fox-IT Legal

Dag 6: Actualiteiten en discussie – 4 april 2023 (6 uur)

09.15 - 09.45 uur: Ontvangst en registratie

09.45 - 11.15 uur: Actuele ontwikkelingen, deel I
Docent: Dr. J.H. (Jaap-Henk) Hoepman, voornoemd

11.15 - 11.30 uur: Pauze

11.30 - 13.00 uur: Actuele ontwikkelingen, deel II
Docent: mr. Friederike van der Jagt, voornoemd

13.00 - 13.45 uur: Lunch

13.45 - 14.40 uur: Paneldiscussie met mr. dr. Arnold Roosendaal, Nephtis Brandsma en dr. Jaap-Henk Hoepman

14.45 - 15.40 uur: Paneldiscussie met mr. Louis Jonker, mr. Philip Juttmann en mr. Peter van Schelven

15.45 - 16.45 uur: Paneldiscussie met mr. Martijn Loth, prof. dr. ir. Arjen de Vries (onder voorbehoud) en mr. Friederike van der Jagt